Postavte si elegantní šachovnicový plot


Hrajete se svými přáteli nebo s dětmi alespoň příležitostně šachy, anebo dámu? Na dovolené, o prázdninách nebo za dlouhých zimních večerů je to mnohem lepší zábava, než čučet na displej mobilního telefonu a přebývat ve virtuální realitě. Jestliže vám tato hra učarovala, pak by vám mohl učarovat i betonový plot ze Znojma v podobě šachovnicových polí. Co tím máme na mysli?

betonový plot

Betonové ploty se staví tak, že se do země vyhloubí ve dvoumetrových odstupech otvory pro nosné sloupky, ty se následně zabetonují a do svislých drážek ve sloupcích se zasouvají tenké železobetonové pláty. Každý z nich má rozměry 50 x 200 cm a pokládají se obvykle do tří až čtyř vrstev na sebe, tedy do výšky metr a půl až dva metry. Maximální výška oplocení je 250 cm.

Betonové desky se vyrábí tak, aby zákazníky zaujaly nejen funkčností, ale i vzhledem. Odlévají se do tvarových forem, aby připomínaly kámen, cihly, dřevo a další stavební materiály, a odlitky jsou také nabízeny v několika základních barevných odstínech. A právě barva může hrát významnou roli při výběru oplocení a tímto vám chceme naznačit, že velmi zajímavě v krajině vyniká šachovnice. Prostřídáte mezi sebou střídavě například desky zbarvené do okrova a do zelena či do červena a váš pozemek zaručeně pak nikdo nepřehlédne.

oplocení z betonu

Šachovnicový betonový plot se hodí do rekreačních oblastí stejně jako do větších měst, a zvolíte-li citlivě kombinaci barev vůči domovní fasádě nebo okolní zeleni či zahradním stavbám, může oplocení nabývat až luxusního vzhledu. Barva plotu navíc není pouze povrchová ve formě nátěru, ale jde o barevný odlévaný beton.

Další výhodou šachovnicového řešení je optické přehlížení jednotlivých spár mezi deskami, které u jednobarevného plotu mohou působit spíše rušivě a zaměřuje se na ně pozornost vašeho zraku, což může zbytečně degradovat celkovou koncepci oplocení.