Proč dát přednost Českým Budějovicím před pobytem u moře

Proč si někteří lidé raději zvolí ubytování v Českých Budějovicích a okolí, než aby vycestovali k moři?

Domluvíte se tu Česky – chcete-li se vypravit kamkoli k moři, musíte ovládat alespoň jeden cizí jazyk. Jazyková bariéra bývá pro mnohé z nás tak nepřekonatelná, že i když by se nám u moře líbilo, nejistota, že budete nuceni s někým rozmlouvat, a umíte pouze česky, je velmi skličující.

Vltava v Českém Krumlově

Není to daleko – cestovat letadlem k moři sice nemusí představovat dlouhé hodiny letu, ale pobyt na letišti v příletové hale, celní odbavení a kontrola zavazadel – to není zrovna nic příjemného. Navíc je tu mnoho lidí kolem vás, a kdo toto přímo nesnáší, může z tohoto prostředí omdlívat. To raději nasedne do auta, kde je pouze s vlastní rodinou, a cestuje na vlastní pěst. Jenže jízda autem k moři – to je mnoho hodin na cestách, únava a vyšší pravděpodobnost dopravní nehody, zatímco jízda z Prahy do Českých Budějovic vám zabere mnohonásobně méně času.

zámek Hluboká nad Vltavou

Teplota ovzduší – někomu vyhovuje mírnější klima a na dovolenou jezdí raději do hor, anebo kamkoli jinam v tuzemském prostředí. České Budějovice navíc mohou nabídnout opravdu velmi mnoho možností vyžití a pobytu v přírodě. Můžete se tu plavit po Vltavě, jezdit na kole romantickým prostředím, vystoupat na nejvyšší horu Blanského lesa – Kleť, dopřát si vyhlídkový let, zavítat na Lipenskou přehradu, do třeboňských lázní, k rybniční půvabné krajině a užívat si klidu a pohody bez davů turistů, v blízkosti lesa, kde je k dispozici spousta energie z tamního porostu.

Vltava – víte, proč je tolik oblíbená mezi vodáky právě Vltava? Je to pro její překrásné prostředí, které vám stěží nabídnou jiné vodní toky, například Ohře nebo Otava. Horní tok Vltavy je zkrátka tak zajímavý, že se vyplatí najít si čas a zavítat sem alespoň na pár hodin. Nemusíte se plavit přímo po řece, postačí, když pojedete na kole z Vyššího Brodu do Českých Budějovic podél Vltavy po silnici či po některé z cyklostezek, a budete pozorovat tu nádheru z větší vzdálenosti.