Rozvody vzduchotechniky nechte kontrolovat a čistit pravidelně


Máte v bytě vzduchotechniku, kam proudí výpary z kuchyně a z koupelny či z toalety? A podrobujete potrubí vzduchotechniky pravidelným, nebo alespoň občasným revizím? Proč by se vlastně měla revidovat a čistit vzduchotechnika (nejen) v paneláku?

Kde se daří plísním, nedaří se vám

Také se zajímáte o zdravou výživu a snažíte se věnovat své stravě maximální pozornost? Opravdu se to vyplatí, protože strava je považována za základ v úspěchu ve zlepšení životního stylu a posílení zdraví. Může se vám ale přihodit něco neočekávaného, s čím jste nepočítali, a i když budete dodržovat základní zásady a budete se vyhýbat bílému rafinovanému cukru, bílé mouce, červenému masu a uzeninám, alkoholu a cigaretám, mohou vás zaskočit neočekávané zdravotní problémy, a vy budete pracně pátrat po jejich příčinách. Vyměníte kompletně jídelníček, budete užívat i další potravinové doplňky, a stále bez úspěchu, až vás napadne, co když jsou v bytě plísně?

bydlení v paneláku

Konečně jste na to kápli, protože plísně nemusí být jen v bytě, ale i v potrubí vzduchotechniky, odkud jejich spory putují do obytných prostor. V podstatě neustále den co den vdechujete toxické spory plísní, které vám poškozují imunitní systém, zatěžují játra a ledviny, snižují vitalitu https://obchod.ronnie.cz/s-6171-pro-zdravi-a-vitalitu-1.html a urychlují proces stárnutí. Čištění rozvodů vzduchotechniky https://www.taurisplus.cz/produkty-sluzby/cisteni-a-dezinfekce-potrubi-vzduchotechniky/ tomu učiní přítrž.

bytový dům

Nebezpečný požár

Zanedbaná vzduchotechnika však může být příčinou i dalšího nebezpečného jevu, o jehož nebezpečí mnozí z vás ani neví. Jestliže se totiž usadí silnější vrstva mastného prachu na vnitřních stěnách potrubí (a někdy stačí i pouhý jeden milimetr), tato nebezpečná hořlavina může vzplanout a váš byt se promění v hořící výheň. Jestliže v tu chvíli nejste v bytě přítomni, můžete o byt přijít a stát se bezdomovcem. Není to legrace, takové případy se bohužel stávají a můžete se o tom jednoduše přesvědčit, pokud nahlédnete do análů hasičského záchranného sboru.