Čím vám bude prospěšný ruční bazénový vysavač


Ruční vysávání bazénového dna nástavcem na teleskopickou tyč se může zdát jako primitivní způsob čištění nádrže od nánosů nečistot, a někdo to může považovat pod svou důstojnost. Jsou lidé, co by nikdy nevzali do ruky kbelík, hadr a smeták, a nevytřeli schodiště tímto způsobem. Buď si na to najmou úklidovou firmu, anebo to přenechají někomu jinému v rodině.

lano u bazénu

Práce s bazénovým vysavačem Classic Bazény Gluc je však spíše za odměnu. Nevěříte? Pak se do hloubky zamyslete nad všemi výhodami, které umožňuje.

Lepší nálada – některé pohybové aktivity umožňují poměrně rychle uvolnit do krevního oběhu endorfiny, takže se pak cítíte spokojení a šťastní. Umožňují to zejména plavání, jízda na kole, chůze po schodech, masáže a práce s ručním nářadím, jako je smeták, rýč, lopata či hrábě. S uvolněnými endorfiny se také lépe čelí stresu, proto se také vysávání bazénového dna ručními vysavači považuje za jeden z úspěšných antistresů.

hračky na hladině bazénu

Rozhýbejte záda a břicho – také vykonáváte sedavé zaměstnání nebo alespoň manuální, které vám usnadní různé stroje? Mnoho lidí má dnes zdravotní potíže díky tomu, že se minimálně pohybují, a některé svalové partie jim výrazně ochabují. Problém bývá zaznamenáván zejména u svalů trupu, tedy počínaje krční páteří a konče břišními svaly a zádovými svaly, zejména bederními. Vysávání bazénového dna je skvělý způsob, jak posílit právy tyto kritické části těla, čímž zlepšíte držení těla, zmírníte bolesti kloubů a páteře a zlepšíte i trávení a práci nervové soustavy. Zdánlivě obyčejné čištění dna přináší skutečně velmi pozitivní výsledky.

Chodidla – velkou bolístkou západní populace je plochá noha. Tento defekt vzniká hlavně kvůli nevhodné obuvi a dlouhodobému pohybu v obutí, zatímco zanedbáváme chůzi naboso, zejména v přírodě. Pohyb u bazénu tedy můžete využít pro chůzi naboso, vyzujte se z bot a čistěte dno bazénu takto, bude to přínosem i za chladnějšího počasí.