Každý by měl mít koníčka.


Nejeden malý kluk propadne autíčkům. I mrňousové, kteří neumí číst, už umí rozpoznat loga jednotlivých automobilek a na narozeniny a pod stromeček si přejí autíčko té které automobilky. Sbírat autíčka vydrží některým klukům až do dospělosti, jen se prohloubí jejich vědomosti a začnou sbírat autíčka více odborně. Budou například chtít od jedné automobilky získat celou výrobní řadu, všechny varianty toho kterého typu apod. Získat celou kolekci může být někdy běh na dlouhou trať a je pochopitelné, že ucelené sbírky mají poté vysokou hodnotu. Možná ani ne tu finanční, ale pro majitele sbírky jsou to nevyčíslitelné hodnoty.

modely aut

Pro sběratele existuje řada obchodů, kde mohou sehnat modely aut, které právě hledají, např. MacModel, ale pokud budete shánět nějaký speciální model, bude to i hodně o štěstí. Možná budete shánět autíčko, kterého se vyrobilo jen pár kousků a už není v prodeji. Pak budete jezdit na burzy nebo se účastnit dražeb. Sběratelství vás může pohltit, že nebudete koukat na peníze, ale budete pro kompletní sbírku obětovat čas i peníze.

modely aut

Sběratelství čehokoliv, to je koníček, který vyžaduje mnoho hledání po internetu, návštěv po burzách a v soukromých sbírkách jiných sběratelů. Často i v dědictví se dají najít nejrůznější poklady. Pokud jste propadli této vášni a jste sběratelem třeba oněch autíček, jistě k tomu máte i vyhrazené prostory v bytě a nejednu vaši stěnu budou zdobit poličky s modely stovek autíček.

A co vy? Sbíráte něco? Modely nebo třeba pivní tácky nebo obaly od cigaret? Nebo něco cennějšího? Známky nebo originální obrazy? I kdybyste sbírali jen krabičky od sirek, neznamená to, že vaše záliba má menší hodnotu. Každý koníček, který se dělá s láskou, nám zlepšuje život a lidé bez koníčků neví o co přichází. Jejich život je o kus nudnější.

Pěstujme koníčky, je to krásná posedlost.