Nekomplikujte si stěhování zbytečnými starostmi


Prodali jste městský byt a chcete žít v rodinném domku nebo v rekreační chatě, kterou si upravíte podle svého pro celoroční bydlení? Toto rozhodnutí je v mnoha směrech výhodné a mimo jiné jde o úsporu energie za (možné) vytápění dřevem a mnohem příjemnější prostředí bez hluku, smogu a konfliktních situací s některými kriminálními živly. Kriminalita ve městech má spíše rostoucí tendenci a na venkově se k sobě lidé chovají více přátelsky.

přeprava kontejnerů

Přestěhovat se můžete svépomocí, čímž se dá ušetřit i pěkných pár tisíc korun, ovšem situaci vám může zkomplikovat nedostatek volného místa uvnitř objektu. Může se stát, že budete poptávat nějaký vhodný skladový prostor, což vám může zajistit stěhovací firma, ale počítejte s tím, že bude daleko od vašeho domova. Zkomplikuje se vám tím situace hlavně tehdy, budete-li chtít něco ze skladu odnést či tam přinést a kvůli každé maličkosti tam budete vážit cestu.

kontejnery v přístavu

Vypomáhejte si skladovým kontejnerem

Namísto skladu u stěhovací firmy byste mohli využít sklad mobilní, tedy přesněji řečeno skladový kontejner. Do kontejneru o objemu více než třiceti kubíků pohodlně vyskládáte vybavení vašeho bytu z převážné části a budete se moci lépe rozhodnout, které předměty zachovat a které zlikvidovat, prodat přes bazar nebo darovat vašim blízkým.

Kontejner se vám může hodit i pro případ rekonstrukce domu. Vystěhujete do něj na dočasnou dobu vybavení domu, které by nemělo přijít k úhoně v průběhu stavebních prací, počínaje nábytkem a konče domácími spotřebiči. Skladový kontejner pronájem může být krátkodobý na několik dnů či týdnů, anebo dlouhodobý, kdy potřebujete mít v bezpečí vaše věci třeba po dobu delší, než půl roku.

K instalaci kontejneru je zapotřebí pouze dostatek volného prostoru a zajištění příjezdu nákladního vozidla, odkud se plechové monstrum bude pokládat na místo určení autojeřábem.