Lepší než písek


Jak jsme se dočetli, písek je sice lepší než kartuše, ale zase není úplně nejlepší. Podle nový výzkumů, nálezů a měření je ještě lepší právě minule zmíněný zeolit. Co to vlastně je?

Takže přísně vědecky řečeno jde o vulkanický hlinitokřemičitý minerál s mikroporézní strukturou. Ta k sobě umí přivábit a navázat škodlivé látky, což písek nedokáže. Je sice také porézní, ale kvalit zeolitu zdaleka nedosahuje. Další působení je takové, že při iontové výměně dochází k absorpci amoniaku z vody. Kde se tam bere? Jednoduše, dostává se tam z naší pokožky. Ta totiž reaguje s chlorem, který je nutný k desinfekci vody. Tím tam tedy vzniká látka, která je v našem bazénu nežádoucí a zeolit je to, co nás tohoto nežádoucího něčeho zbaví.

pes ve vodě

Pokud bychom chtěli porovnat zeolit a písek jako filtrační médium pro bazény a chtěli to říci laicky a rychle, udělali bychom to asi takto. Voda ve filtraci zrnka https://pisnicky-akordy.cz/brontosauri/zrnka písku obtéká a nečistoty zachytí jen jejich povrch. Kdežto zeolit neobtéká, ale protéká přímo přes něj. Ono je totiž zrníčko zeolitu protkáno jakýmisi chodbičkami, který by se mohly přirovnat k chodbičkám nějakého hodně drobného hmyzu. Proto je tedy zeolit schopen toho, co písek vlastně nedokáže.

kulatý bazén

Nuže, poslední otázka, kde jej koupit, kolik a jaký? Na tyto otázky zde nebudu odpovídat jednotlivě, protože se všechno dozvíte od odborníků. Já vás totiž nasměruji přímo k nim, a to pomocí jednoduchého odkazu. Jen stručně povím, že jej koupíte ve speciálních prodejnách, a množství se bere podle potřeby, kterou postihuje velikost vašeho bazénu a filtrace. Zeolit do ní nasypete a raději ihned propláchnete, protože je v něm prach. Ten se tam tvoří cestou a balením. Takže nasypat, propláchnout a zapnout filtraci. Uvidíte tu změnu. Nu, a nakonec ještě to nasměrování. Klikněte na odkaz umístěný výše v článku.