Oblékání dětí


Když se mi narodila moje dcera, neuměla jsem jí správně dát ani plínku. Ano, pro některé by to možná byla směšná podívaná, ale opravdu to tak bylo. A všechno jsem se naučila za pochodu. Vlastně si říkám, že je zajímavé a kouzelné, jak to příroda zařídila – ze začátku neumíte nic a postupem času se všechno okolo učíte rychle a spontánně. Pro mě to byla ale naprostá novinka, protože jsem dítě předtím neměla. A předtím jsem si ani neuměla představit, co vlastně všechno péče o dítě obnáší. Ano, samozřejmě, že jsem měla nějakou představu, ale určitě ne takovou, jaká je realita. Mít dítě totiž není jenom zábava. Musíte se o něj starat, věnovat mu dostatečnou pozornost a hodně lásky.

d

A určitě to není tak lehké, jak se ze začátku může zdát. A k příchodu miminka taky klasicky patří i výběr oblečení – já jsem toho nakoupila pro začátek před narozením dcery šíleně moc a pak jsem se divila, že to všechno nevynosila. Takže rada pro maminky: nekupujte zbytečně moc věcí. Miminko stejně roste rychle jako z vody. Hlavně kupte kojenecké body dlouhý rukáv. Ke klasickým typům oblečení patří i kojenecké body dlouhý rukáv. Taková bodýčka s krátkým rukávem dávají maminky miminkům nejvíce v období podzimu a zimy. A to proto, aby byli v teple. Obvykle má bodýčko s dlouhým rukávem oproti tričku takovou výhodu, že mu nebude táhnout na záda.

d

Takže bude vlastně v bodýčku zahřáté a cítit se skvěle. A to je přesně ten účel. Aby se miminko cítilo jako předtím, když bylo v bříšku. Tam bylo taky v neustálém teple. A jelikož miminka mají nižší teplotu než my, musíme je oblékat o to více. Hlavně ty nejmenší. Ale jinak je to krásná věc, mít miminko. Ze začátku jsou to sice trošku starosti a hodně učení, ale to si postupem času zvyknete na učení za pochodu tak, jako já. Někdy je to i docela zábava. Vždycky mě něco nového překvapí, a i potěší s mou dcerou.