Připravení na zimu?


Léto je pomalu za námi a pokud máte vlastní rodinný domek se zahradou, nastává čas na tzv. zazimování, na údržbu a ochranu před zimou. Na zazimování záhonků toho moc nepotřebujeme, stačí je porýt a pokud máme některé rostliny citlivější na chlad, tak je přikryjeme chvojím nebo listím. Větší pozornost bude vyžadovat bazén, pokud jej na zahradě máte. Vlastní bazén jste jistě v letošním horkém létě plně využili a je na čase, abyste se mu za jeho služby odvděčili a přichystali ho na další sezónu.

bazen

Je potřeba důkladně vyčistit filtry a čerpadla a vypustit ze všech hadic vodu, která by hadice v případě silných mrazů mohla hadice roztrhat. Pokud chcete nechat bazén napouštěný vodou i přes zimu, přece jen byste měli část vody odpustit a na hladině nechat plavat např. dřevěné desky, které zabrání souvislému zamrznutí hladiny a tím stejně jako v případě zamrznutí vody v hadicích, ke snížení napětí od ledu a tím nedojde k poškození stěn bazénu. Divili byste se, jakou má vznikají led sílu a co dokáže roztrhnout. Budete-li chtít udělat si pokud, nechejte zamrznout vodu v plechovém kyblíku. Led mu promáčkne dno.

Před zimou byste měli zkontrolovat veškeré příslušenství bazénu a tak se zřejmě neobejdete bez koupě náhradních dílů. Pokud budete hledat kde nakoupit vše pod jednou střechou, můžeme vám doporučit firmu Chlorito. Žádná trubka, žádná přechodka vnější závit PVC-U Chlorito.cz nebude problematickým nedostupným zbožím. Široký výběr i chemie do bazénu na zazimování, vše nakoupíte u této firmy.

bazen

Ani meteorologové neví, jaká bude letos zima, zda mírná s teplotami kolem nuly, nebo jestli teplota spadne až třeba k mínus dvaceti stupňům, měli byste ale být připraveni na všechno a váš bazén také. Jinak se vám může stát, že příští rok se vám nepodaří bazén zprovoznit a budete muset vynaložit nemalé finanční prostředky pro jeho obnovu. A to určitě nechcete.