S půjčkou je to snazší

Kdybychom použili trochu nadsázky, dá se říci, že toho lidé k životu vůbec nepotřebují moc. Bohatě jim stačí i jenom peníze.

Ale proč je tomu tak? Samozřejmě jenom proto, že se za peníze dá pořídit všechno ostatní. Takže kdo má peníze, v podstatě nepostrádá vůbec nic. Toho, co se nedá koupit a co je přitom potřeba, zase až tak moc není. A tak se s penězi vystačí.

spousta peněz

Jenže aby se takto vystačilo, musíme my lidé dost peněz mít. A to bohužel někdy nemáme. Chtěli bychom se v nich topit, ale často počítáme jenom posledních pár drobných a marně uvažujeme, co z toho nepostradatelného je pro nás nejnepostradatelnější a co si za ně tedy pořídit, než definitivně dojdou.

A pak nám někdy ty peníze opravdu dojdou. A je po nakupování, po placení, prostě po všem. A dokud peníze neseženeme, neměli bychom snad ani žít.

Ale žít se pochopitelně musí. A když už jsou peníze skutečně potřeba, ale nedostává se nám jich, vyplatí se někdy vzít si půjčku, abychom se dokázali aspoň se vším nutným vypořádat. A protože finanční ústavy nebývají vstřícné k těm, kdo jsou na tom finančně bledě, je dobře, když se stane volbou strádajícího člověka nebankovní hypotéka bez registru. Protože jestli takový člověk dostane nějakou půjčku, pak zrovna tuto.

rozhazování peněz

Jak je to možné? Proč zrovna tu? Přece proto, že tu nejde při posuzování návratnosti takové půjčky o to, jaké má žadatel příjmy a registry dlužníků, ale o zástavu nemovitosti jako záruku splácení. A kdo vrácení půjčených peněz zaručí nemovitostí, nemůže neuspět. To nebankovní společnosti bohatě stačí.

Lidé prostě dají nějaký nemovitý majetek coby záruku k dispozici a mohou žít jako slušní lidé. Protože pak už záhy mají v dost hojném množství to jediné, co my lidé k životu potřebujeme. Tedy peníze. Za které se kdykoliv pořídí všechno, co dotyční z jakéhokoliv důvodu potřebují.