Špinavá voda není to pravé


Koupání se v bazénu je docela příjemná věc. Samozřejmě pokud se nerozhodneme koupat se právě uprostřed těch nejtřeskutějších mrazů nebo pokud není obsah takového bazénu připomínající spíše septik než bazén. Protože mrznout nechceme, stejně jako nechceme vylézat z bazénu špinavější, než jací jsme do něj vstoupili. Ale zatímco s venkovní teplotou nic nenaděláme a globální oteplování nám s tím nepomůže, s čistotou vody v bazénu se leccos zvládnout dá. A když tuto můžeme ovlivnit, také bychom to dělat měli.

plavec v bazénu

A jak se postarat, aby byla voda v takovém bazénu vždy čistá? Řešení je k dispozici dost a tato jsou skutečně hodně rozmanitá. Protože se voda špiní různými způsoby, proti nimž je záhodno se různě bránit. Ne na všechno zabírá totéž. Proti listí a podobným napadaným nečistotám nejlépe zafunguje obyčejná nebo solární plachta, případně se dá využít nějaká ta síťka na lovení toho, co už sem napadalo, s usazeninami si poradí bazénový vysavač. Ale co s tím, co nejde takto zachytit ani vylovit, protože je to malé, ba přímo mikroskopické?

Na mikroorganismy se musí pochopitelně jinak. Chemicky. Ale to neznamená, že by se musel automaticky užívat chlór, který si v této souvislosti obvykle představujeme. Je tu i jiná možnost. Bromová chemie https://www.chlorito.cz/bromova-chemie dává také možnost se mikroskopických nečistot zbavit, a to bezchlórově.

žena v bazénu

Na této alternativě není vlastně vůbec nic nepochopitelného nebo složitého. Manipulace s bromovými tabletami je velice snadná a v těchto obsažená účinná látka je natolik stabilní, že nabízí neocenitelné služby i v teplé vodě. A když se používá namísto chlóru brom, má člověk výhodu i v tom, že se zbaví nepříjemného chlórového zápachu. A pak je koupání se ještě větším potěšením, než by bylo v chlórované vodě.

A že vám mikroskopické znečištění nevadí, protože není vidět? Pak zjevně neznáte realitu. Kdybyste ji totiž znali, věděli byste, jak i mikroorganismy dokážou vodu znečistit. A kdybyste chemii ignorovali, časem byste se štítili do bazénu vlézt.