Testosteron – to nejsou jen svaly


Také obdivujete kulturisty, jejich muskulaturu a mimo jiné i vůli setrvat ve cvičení a něco dokázat? A setkali jste se v životě s někým z nich tváří v tvář, a zároveň s vědomím, že dotyčný neužívá žádné anabolické steroidy a doplňky stravy proteinového charakteru, a že jde navíc o příznivce veganské stravy? Ano, i vegan může být silovým sportovcem, podmínkou je pouze vědět, jak se vhodně stravovat, a jak sestavit denní režim cvičení, odpočinku, spánku a duševní hygieny.

nakládací činky

Mnozí z vás se budou domnívat, že za velkou částí úspěchu se ukrývá hormon testosteron. Ano, je tomu skutečně tak, ale testosteron, to nejsou jen svaly, je to velmi důležitá látka, ovlivňující i funkce pohlavních orgánů a sexuální apetit. Tvorba testosteronu se však stala v poslední době tématem k zamyšlení zejména mladé generace, která se potýká s jeho nedostatkem. Projevuje se to v mnoha podobách, tou nejméně závažnou je předčasná ztráta a šedivění vlasů, těmi vážnějšími jsou pak únava, deprese, nezájem o sex, oslabení erekce, ztráta životní vitality a tvořivosti, nezájem o sebe sama a dění kolem sebe a vrcholí to vážnými civilizačními chorobami, kam patří například diabetes.

nahá dívka

Bez testosteronu to zkrátka nejde a muž přestává být mužem a mění se zoufalou v trosku. Jaké to pak přináší důsledky i pro mezilidské vztahy a partnerství, se můžete domyslet. Co s tím? Řešení by bylo. Ale žádná Viagra, nýbrž přírodní pomocníci, kam patří například adaptogenní bylinky.

Bulgarian tribulus army-nutrition.cz je adaptogen, který pomáhá docílit ztracené hormonální rovnováhy, vzniklé zejména nevhodnou životosprávou a v důsledku přepracování a stresu. Jestliže spolu s ním zaměříte pozornost na zlepšení jídelníčku a eliminaci kouření a konzumace alkoholu, získáte spolehlivého přítele pro zvýšení testosteronu, potlačení tvorby stresových hormonů, a pro posílení libida i erekce.