Točité schody jako atraktivní bytový doplněk

Praktičnost točitých schodů spočívá v tom, že je lze vztyčit prakticky všude, do každého prostoru, v jakékoli vzdálenosti od vstupních dveří. Postačí pouze malý otvor v horním patře třeba uprostřed místnosti, a máte zajištěn přístup i bez nutnosti budovat monstrózní stavby. Nevýhodou tohoto řešení je pouze malý operační prostor, v němž stěží přestěhujete větší kusy nábytku, proto musíte myslet na to, abyste případné stěhování pokryli jiným způsobem.

točité schody

Točité schody trochu jinak

Byli jste se někdy podívat na starobylém středověkém hradu s obrannou věží, v niž se nacházelo točité schodiště, zpravidla z kamene nebo z tvrdého dřeva? Takové schody jsou vždy pravotočivé, aby posádka hradu lépe bránila prostor schodů zbraní drženou v pravé ruce. Ovšem co je velmi lákavé pro mnoho návštěvníků, je samotná procházka vzhůru do neznáma a zase dolů. Točité schody k tomu přímo vybízejí, je to cosi magického a velmi zvláštního a nestává se, že byste se chtěli procházet sem a tam například v paneláku, pokud jdete na návštěvu k vašim přátelům, co bydlí v šestém patře. To si raději přivoláte výtah a maximálně, pokud si chcete zacvičit, využijete schodů pro zlepšení kondičky, ale kvůli jejich estetické hodnotě to zřejmě nebude.

dívka na schodišti

Mít doma točité schody je docela lákavé a stává se, že si je zamilují i vaše děti, které je budou využívat na hraní. Chodit po spirále je zkrátka něco zcela odlišného, na rozdíl od rovných schodů.

Vykračujte si po špičkách

Až budete po točitém schodišti kráčet vzhůru, využijte možnosti posílit klenbu chodidel tím, že budete našlapovat pouze na špičky, nejlépe vyzutí z bot. Toto je velmi účinné jako prevence proti plochým nohám a pro posílení lýtkových svalů. Mnoho lidí dnes trpí těmito neduhy, k nimž přispívá sedavé zaměstnání, nevhodná obuv a časté jezdění autem namísto chůze po svých, nejlépe naboso v přírodě.