Voda na zahradě

Zalévání

Vzhledem k tomu, v jakém žijeme podnebném pásu můžeme od jara až do podzimu pěstovat všemožné rostliny přímo venku. Sezónu si ještě můžeme prodloužit pomocí skleníku a případně pařeniště, které je vhodné k předpěstování zeleniny ze semínek a následně se přesadí ven.

zalévání zahrady

V naší zemi je zahrádkářů celá řada, protože berou tuto aktivitu jako koníček či možnost, jak si vypěstovat svou zdravou zeleninu a ovoce. Samozřejmě to není bez práce, protože po zasazení nás čeká okopávání, zbavování se plevelu zalévání. Řada míst totiž v naší zemi trápí sucho, takže jenom déšť stačit nebude. Místo placení vody z vodovodu je výhodné, pokud máme možnost chytat dešťovou vodu, takže potřebujeme střechu s okapem a nějaký ten sud. Pokud má střecha větší rozlohu, tak se vyplatí uvažovat o nádrži o objemu 1 000 litrů a do ní pořídit čerpadlo. Na něj může být klidně napojen závlahový systém, který ušetří práci.

Pitná voda

Pokud si pořídíme pozemek v zahrádkářské kolonii, tak mnohdy musíme počítat s tím, že zde nejsou vůbec žádné inženýrské sítě. Může to být i takový odpočinek od moderního světa, protože se odpoutáme od elektroniky, která nás stále obklopuje. Samozřejmě ve spojení s okolním světem můžeme být stále, protože si stačí vzít telefon s mobilními daty a případně i powerbanku, aby nám elektřina nedošla v nejméně vhodnou chvíli. Hodí se však mít u sebe také pitnou vodu. Té se můžeme napít, uvařit si z ní něco, umýt se a tak dále.

pitná voda

Když i na zahrádce nemáme, tak si ji můžeme vzít s sebou, a to konkrétně v kanystru na vodu 20l. S tímto objemem bychom si měli spolehlivě vystačit. Kromě zahrádkářů je vhodný také pro táborníky, přičemž tento plastový materiál byl řádně otestován a patří do kategorie zdravotně nezávadných, takže se z tohoto hlediska nemusíme ničeho obávat a nehrozí nám pozření velkého množství třeba mikroplastů.